Home » Evenimente

2024

KEMPO: Campionatul Național de Full Kempo

Perioada: 24-25.05.2024
Locația: București

AEROMODELISM: Campionatul National F2D

Perioada: 17-19.05.2024
Locația: Brasov

TRIATLON: Campionatul National Triatlon Supersprint Absolu

Perioada: 24-25.05.2024
Locația: Călărași

POLO PE APA: Turneul 2 final pentru locurile 5-8

Perioada: 16-19.05.2024
Locația: București

KARATE: Stagiul Zonal de kumite

Perioada: 10-12.05.2024
Locația: Targu-Mures

TRIATLON: Campionatul National Aquatlon Bazin 2024

Perioada: 10-11.05.2024
Locația: Targu-Mures

TRIATLON: Campionatul Național de Traitlon Super Sprint și Campionatul Național Triatlon Stafeta Mixta în Bazin

Perioada: 26-28.04.2024
Locația: Izvorani

KARATE: Stagiul special de Kata Shotokan cu Sensei Jean Pierre Fischer

Perioada: 26-28.04.2024
Locația: Mediaș

Primul turneu pentru locurile 5-8 din cadrul Superligii Naționale Suzuki la polo ediția 2023-2024 contra echipelor ACS Hello Sport

POLO PE APA: CS Sportul Studențesc vs CSU Oradea

Perioada: 18-22.04.2024
Locația: Oradea

KARATE: Norway Open

Perioada: 12-15.04.2024
Locația: Lillestroem Norvegia

NATATIE: Campionatul National pentru Seniori, Tineret si Juniori I-II

Perioada: 16-21.04.2024
Locația: Otopeni

KARATE: Cupa Potaissa 2024

Perioada: 10-11.02.2024
Locația: Turda

POLO PE APA: CS POlitehnica vs CSU Oradea etapa III retur

Perioada: 10.02.2024
Locația: Complexul de Natație UTCN Cluj Napoca.

KARATE: Cursurile anuale de pregatire si promovare a Arbitrilor

Perioada: 19-21.01.2024
Locația: BRAȘOV

TENIS DE MASĂ: Campionatul National de Seniori

Perioada: 08-11.02.2024
Locația: LUGOJ

2023

POLO PE APA: Etapa VII TUR (devans), CS Politehnica vs ACS Hello Sport Bucrelti

Perioada: 26.10.2023
Locația: CLUJ-NAPOCA, Complexul de Natatie UTCN

POLO PE APA: Etapa III TUR, CSU Oradea vs CS Politehnica Cluj

Perioada: 27.10.2023
Locația: ORADEA

POLO PE APA: Etapa IV TUR, CS Politehnica vs CSM Oradea

Perioada: 28.10.2023
Locația: ORADEA

POLO PE APA: ETAPA II TUR CS POLITEHNICA vs STEAUA BUCURESTI

Perioada: 13.10.2023
Locația: CLUJ-NAPOCA

KARATE: CUPA TIGER

Perioada: 14.10.2023
Locația: LIVEZILE

AEROMODELE: ETAPA DE CUPA MONDIALA Categoria F2D

Perioada: 06-08.10.2023
Locația: VALLADOLID, SPANIA

TENIS DE MASA: CAMPIONATUL NATIONAL SENIORI

Perioada: 12-15.10.2023
Locația: ODORHEIUL SECUIESC

TRIATLON: CAMPIONATUL NATIONAL TRIATLON DISTANTA MEDIE SI CAMPIONATUL NATIONAL TRIATLON SPRINT 2023

Perioada: 21-24.10.2023
Locația: MAMAIA

POLO PE APA: ETAPA I RETUR CONTRA CS DINAMO BUCURESTI

Perioada: 29-30.09.2023
Locația: BUCURESTI

POLO PE APA: ETAPA II RETUR CONTRA CS STEAUA BUCURESTI

Perioada: 29-30.09.2023
Locația: BUCURESTI

AEROMODELE: CAMPIONATUL NATIONAL DE AEROMODELE – Categoria F1A și ETAPA III categoria F1H, F1G și FII

Perioada: 29.09-01.10.2023
Locația: FULGA DE JOS

KARATE: WUKF GRAND PRIX POLAND

Perioada: 22-25.09.2023
Locația: VARSOVIA, POLONIA

POLO PE APA: CUPA ROMANIEI

Perioada: 15-17.09.2023
Locația: ORADEA

KARATE: CUPA ROMANIEI

Perioada: 15-17.09.2023
Locația: CLUJ-NAPOCA

KARATE: CUPA ROMANIEI & CUPA PALATUL COPIILOR

Perioada: 15-17.09.2023
Locația: CLUJ-NAPOCA

KARATE: GALA INTERNATIONALA DE KARATE WUKF

Perioada: 09.09.2023
Locația: TIMISOARA

NATATIE: CAMPIONATUL NATIONAL – APE LIBERE

Perioada: 19.08.2023
Locația: CONSTANTA

KARATE: TABARA DE VARA, CANTONAMENT KATA SI KUMITE

Perioada: 28.08.2023-02.09.2023
Locația: EFORIE NORD

AEROMODELE: CAMPIONATUL MONDIAL DE AEROMODELE SI ETAPA DE CUPA MONDIALA

Perioada: 30.07.2023-03.08.2023
Locația: TURDA, ROMANIA

2022

KARATE: WUKF AFRO-ASIA KARATE CHAMPIONSHIPS 2022

Perioada: 15-19.11.2022
Locația: MOSTAGANEM, ALGERIA

TENIS DE MASA: TOP 16 INDIVIDUAL

Perioada: 18-20.11.2022
Locația: BISTRITA

KARATE: CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF 2022

Perioada: 3-6.11.2022
Locația: FLORENTA, ITALIA

KARATE: CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE WUKF 2022

Perioada: 3-6.11.2022
Locația: FLORENTA, ITALIA

KARATE: CUPA EUROPEANA – SLOVAKIA OPEN 2022 SI EUROPEAN TOUR

Perioada: 14-16.10.2022
Locația: BRATISLAVA, SLOVACIA

KARATE: CUPA ROMANIEI 2022

Perioada: 7-9.10.2022
Locația: VOLUNTARI

KARATE: CUPA HARA SIGHISOARA 2022

Perioada: 10.09.2022
Locația: SIGHISOARA

KARATE: CUPA EUROPEANA – GB OPEN SI EUROPEAN TOURS

Perioada: 3-4.09.2022
Locația: BIRMINGHAM – ANGLIA

TRIATLON: CUPA EUROPEANA DE TRIATLON PENTRU JUNIORI

Perioada: 27-28.08.2022
Locația: IZVORANI

TRIATLON: CAMPIONATUL MONDIAL DE AQUATLON

Perioada: 18.08.2022
Locația: SAMORIN – SLOVAKIA

TRIATLON: ETAPA CUPA ROMANIEI SPRINT, PROBA OLIMPICA

Perioada: 29-30.07.2022
Locația: TIMISOARA

CICLISM: FESTIVAL OLIMPIC TINERET

Perioada: 26-28.07.2022
Locația: BANSKA BYSTRICA, SLOVACIA

TRIATLON: CAMPIONATUL NATIONAL DE AQUATLON

Perioada: 15-17.07.2022
Locația: MIERCUREA CIUC

AEROMODELISM: CAMPIONATUL NATIONAL DE AEROMODELE CATEGORIILE F1E

Perioada: 08-11.07.2022
Locația: TURDA

KARATE: 10th WUKF WORLD KARATE CHAMPIONSHIPS 2022

Perioada: 02-07.07.2022
Locatia: FORT LAUDERDALE, FLORIDA, STATELE UNITE ALE AMERICII
Website www.wukf-karate.org/events/10th-wukf-world-karate-championships-2022-2

AEROMODELISM: CUPA MONDIALA TROFEU CATEGORIA F2D

Perioada: 2-3.07.2022
Locația: BARCELONA, SPANIA

CICLISM: CAMPIONATUL NATIONAL DE SOSEA

Perioada: 24-26.06.2022
Locația: MIERCUREA CIUC

TRIATLON: CAMPIONATUL MONDIAL DE DUATLON, TRIATLON, CROS DUATLON, CROS TRIATLON

Perioada: 06-12.06.2022
Locația: TARGU MURES

AEROMODELISM: CUPA SEBNITZ

Perioada: 04-05.06.2022
Locația: SEBNITZ, GERMANIA

AEROMODELISM: CUPA MONDIALA

Perioada: 28-29.05.2022
Locația: BOSCO CHIESANUOVA, ITALIA

KARATE: CAMPIONATUL NATIONAL +13 ANI 2022

Perioada: 27-28.05.2022
Locația: BRASOV

KARATE: CUPA EUROPEANA KANZEN CUP 2022

Perioada: 20-23.05.2022
Locația: DUNDEE, SCOTIA

CICLISM: CUPA NATIONALA SPORTS SCHOOL MTB XCO

Perioada: 14-15.05.2022
Locația: Targu Mures

TRIATLON: CAMPIONATUL NATIONAL DE CROS DUATLON SI CROS TRIATLON

Perioada: 13-15.05.2022
Locația: TARGU MURES

TRIATLON: CUPA EUROPEANA TRIATLON

Perioada: 13-14.05.2022
Locația: CAORLE – ITALIA

KARATE: OPEN KARATE WUKF FRANCE 2022

Perioada: 08.05.2022
Locația: LYON, FRANTA

KARATE: CAMPIONATUL NATIONAL PENTRU COPII 2022,

Perioada: 07-08.05.2022
Locația: CLUJ-NAPOCA

POLO PE APA: TURNEU PLAY OUT AL SUPERLIGII NATIONALE, ORADEA, 07-08.05.2022

Perioada: 07-08.05.2022
Locația: ORADEA

AEROMODELISM: CAMPIONATUL NATIONAL DE AEROMODELE CATEGORIILE F2D si F2B,

Perioada: 05-08.05.2022
Locația: SANPETRU (judetul BRASOV)

TRIATLON: MILANO OLIMPIC TRIATLON-SPRINT OLIMPICO

Perioada: 07.05.2022
Locația: MILANO – ITALIA

TENIS DE MASA: CAMPIONAT NATIONAL ECHIPE SENIORI MASCULIN, DIV.A TUR

Perioada: 30.04.2022
Locația: CLUJ NAPOCA

AEROMODELISM: CUPA ROMANIEI LA AEROMODELE, EDITIA I – CUPA PRAHOVA, CAMPINA

Perioada: 30.04.2022
Locația: CAMPINA

KARATE: CUPA TRANSILVANIA 2022

Perioada: 26.03.2022
Locația: TARGU MURES
Website:www.wukf.ro/evenimente/nationale/cupa-transilvania-2022/

TENIS DE MASA: CAMPIONAT NATIONAL ECHIPE SENIORI MASCULIN, DIV.A RETUR

Perioada: 18-20.03.2022
Locația: BISTRITA

KARATE: CUPA BANZAI 2022

Perioada: 05.03.2022
Locația: CLUJ-NAPOCA
Website:www.wukf.ro/evenimente/nationale/cupa-banzai-2022/

Evenimente 2021

Evenimente 2020

Evenimente 2019

Evenimente 2018